Kwiaty doniczkowe

wyslij kwiaty

Kwiaciarnie oprócz kwiatów ciętych sprzedają również kwiaty doniczkowe, które mogą podobnie jak bukiety być prezentem, ale postoją w naszych mieszkaniach znacznie dłużej, a w niektórych przypadkach nawet kilka lat. Każda kwiaciarnia proponuje swoim klientom kilka gatunków roślin doniczkowych, poczynając od tych najbardziej popularnych, po rzadko spotykane i trudne w utrzymaniu rośliny egzotyczne. W przeciwieństwie do kwiatów ciętych, których dostawa musi dotrzeć do kwiaciarni
każdego dnia, dostawa kwiatów doniczkowych odbywa się cyklicznie, ale znacznie rzadziej. Kwiaciarnia może zakupić takie kwiaty w większej ilości, ponieważ nie mają one tak krótkiego terminu ważności jak kwiaty cięte i mogą stać w kwiaciarni długo, jeśli tylko są odpowiednio zaopatrzone w wodę. Najpopularniejszymi kwiatami doniczkowymi, jakie ma w ofercie każda kwiaciarnia są paprotki. Spotykamy je niemal w każdym domu, biurze, czy szkole. Ich soczysta zieleń zdobi a jednocześnie działa uspokajająco i kojąco na nasze zmysły. Mówi się, że w domu w którym paprotki dobrze rosną, musi panować spokój i dobra atmosfera. Jednym z popularniejszych gatunków kwiatów są również sukulenty, a zwłaszcza kaktusy. Liczne odmiany tych kłujących roślin sprowadza się do Polski z krajów ich pochodzenia, czyli głównie z kontynentów amerykańskich. Dostawa kwiatów w postaci niewielkich sadzonek w miniaturowych doniczkach pięknie wygląda w swej różnorodności, bowiem na jednej styropianowej paletce zwykle znajduje się kilkanaście różnych odmian maleńkich kaktusów równo poukładanych w rzędy. Kaktusy właściwie pielęgnowane kwitną, choć zdarza im się to bardzo rzadko. Ich niezwykłe kwiaty są powodem do dumy hodowcy i zazdrości wszystkich oglądających miłośników kaktusów, którzy wiedzą, jaką rzadkością jest kwiat tej niezwykłej rośliny.
Kwiaciarnia proponuje również często doniczkowe kwiaty kwitnące, takie jak fiołki alpejskie, albo afrykańskie, a ponadto bardzo modne begonie, petunie i inne mocno i długo kwitnące rośliny. Wczesną wiosną, a właściwie już pod koniec zimy, sezonowo sprzedaje się bardzo dużo miniaturowych żonkili, tulipanów, hiacyntów i wielobarwnych krokusów, które zaczynają swoje kwitnienie wówczas, kiedy jeszcze na dworze jest zwykle dużo śniegu, wprowadzając do naszego mieszkania pierwsze, wytęsknione oznaki wiosny.

Tags: , , ,

Comments are closed.